WESOŁEGO ALLELUJA!
Wiosno, witaj w naszej szkole!
- 16
W tym roku nadejście wiosny widać było gołym okiem. Pierwszy dzień wiosny był ciepły i pełen słońca. W naszej szkole też zrobiło się wiosennie. Na korytarzach tym razem królował kolor zielony. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje. Uczniowie wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w symbolicznym pochodzie w którym pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę.
Był to bardzo miły i radosny dla nas dzień. Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom oraz Wychowawcom i Dyrekcji za pomoc i zaangażowanie podczas uroczystości.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wlontariatu
21 marca DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
- 4
21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego symbolem stały się kolorowe, nie do pary skarpetki. To święto jest obchodzone od roku 2006. Nasza szkoła wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu solidaryzując się z osobami z trisomią. W poszczególnych oddziałach i klasach przeprowadzono lekcje na temat różnorodności, przedstawiono prezentacje na temat Zespołu Downa. Uczestnicy wykonali piękne plakaty, a podczas ich tworzenia dużo rozmawialiśmy o potrzebie akceptacji i tolerancji.
Dziękujemy Uczniom za zaangażowanie podczas zajęć, które przebiegały w miłej, pełnej empatii atmosferze.
Katarzyna Gotowiec, Katarzyna Kopeć
„Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”
- 76
Nasza szkoła jest jedną z 1500 placówek, które przystąpiły do program profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”. Program ten (zainicjowany przez Fundację UNAWEZA) został opracowany przez grono specjalistów z dziedziny pedagogiki, edukacji, psychologii czy higieny cyfrowej- zarówno przy udziale praktyków, jak i pracowników naukowych. Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród dzieci i młodzieży, a także wyposażenie uczniów w narzędzia do otrzymania wsparcia.
Pierwsze półrocze za nami a więc czas na podsumowanie. Do tej pory zrealizowaliśmy 4 lekcje dostosowane do różnych grup wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Lekcje odbywały się raz w miesiącu w każdej z klas.
Tematy lekcji:
- Poczuj emocje.
- Nazwij potrzeby.
- Moje granice.
- Potrzebuje pomocy. Jak to zakomunikować?
Lekcje poprowadzone według otrzymanych scenariuszy, stanowiły bardzo spójny i rzetelny cykl zajęć.
Przedstawiamy krótką fotorelację z realizacji i przygotowujemy się na kolejne półrocze. Tym razem będziemy rozmawiać o higienie cyfrowej i bezpieczeństwie w sieci.
Jednocześnie chcemy też zaznaczyć, że „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” stanowi pomoc i wsparcie nie tylko dla uczniów i nauczycieli ale także dla rodziców. Wstawiamy link do nagrania, z którego dowiedzą się Państwo, jak program może wesprzeć Was- rodziców. Zachęcamy do obejrzenia!
https://www.youtube.com/watch?v=jLKe-1px4Z8
Sylwia Sajnog
„Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”. Celem programu jest wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego. Lekcje będą prowadzone według określonych scenariuszy (8 scenariuszy- po 4 na semestr) zawierające ćwiczenia i karty pracy, których zadaniem jest otwarta rozmowa o zdrowiu psychicznym. Tematy, które będą podjęte w ramach programu to: pierwsza pomoc psychologiczna (PPP) w I półroczu oraz higiena cyfrowa i bezpieczeństwo w sieci w II półroczu.
KONKURS ORTOGRAFICZNY
KONKURS ORTOGRAFICZNY
5 marca 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Adelinie wzięli udział w VII Gminnym Konkursie Ortograficznym „Dyktando 2024”, który odbył się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zabrodziu.
W kategorii A
Franciszek Stadnik kl.V, Alicja Danielska kl.VI , Wiktoria Ołdak kl.VI
W kategorii B
Gabriela Świętoń kl.VII, Nikola Torbińska kl.VII ,Sebastian Michalik kl.VIII
Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych języka polskiego. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów ze szkół podstawowych w Adelinie, Dębinkach i Zabrodziu w kategoriach kl.IV-VI i VII-VIII.
Tekst dyktanda nie sprawił uczniom większych problemów. Prace sprawdziła komisja w składzie :p.Mariola Bogdanowicz, p.Agnieszka Morka, p.Ewa Strzelczyk i p.Aleksandra Styczek. Wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Franciszek Stadnik- wyróżnienie
Gabriela Świętoń -III miejsce
Sebastian Michalik- wyróżnienie
Uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor Aliny Gotowiec dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Zabrodzie Pana Krzysztofa Jezierskiego.
Laureaci eliminacji gminnych w kategorii B zostali zakwalifikowani do Konkursu Ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”, etap wojewódzki, które odbędzie się 11 kwietnia o godz.12.oo.
Gminny konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”.
- 2
18.03.24r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu odbył się kolejny etap konkursu recytatorskiego. Naszą szkolę dumnie reprezentowały trzy uczennice: z klasy II- Julia Owsianko i Dominika Borowska oraz Lilianna Adamczuk z klasy I, która otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy
Katarzyna Kopeć
Konkurs recytatorski „ Warszawska Syrenka”
- 3
W czwartek 7 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje do 47 edycji konkursu recytatorskiego “Warszawska Syrenka”. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Konkurs ujawnił talenty deklamatorskie naszych uczniów z klas I i II oraz spopularyzował wśród dzieci piękno polskiej poezji. W tegorocznej edycji swoje zdolności recytatorskie zaprezentowało 7 uczniów .
Komisja w składzie:
Adam Bogdanowicz
Katarzyna Gotowiec
Katarzyna Kopeć
Wyłoniła następujących uczestników:
I miejsce Lilianna Adamczuk klasa I
II miejsce Julia Owsianko klasa II
III miejsce Dominika Borowska klasa II
Wyżej wymienione uczennice będą reprezentować szkołę na etapie gminnym. Gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w to artystyczne przedsięwzięcie.
Katarzyna Kopeć
Katarzyna Piotrowska
Dnia 06 marca uczniowie z klasy IV i V po raz kolejny odwiedziły Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach
- 29
Dnia 06 marca uczniowie z klasy IV i V po raz kolejny odwiedziły MuzeumCypriana Norwida w Dębinkach, gdzie tym razem uczestniczyły wwarsztatach wielkanocnych.W pierwszej części spotkania uczniowie rozmawiali o tradycjach izwyczajach wielkanocnych dawniej i dziś. Następnie w częścipraktycznej własnoręcznie wykonali palmy wielkanocne.Po warsztatach uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę obrazów iikon ks. Łukasza Krawczyka pt. ,,Bo piękno na to jest, byzachwycało''.To był radosny dzień, pełen wrażeń zmysłowych.
BAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLE
- 46
,,Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz! W karnawale, w karnawale przystrojone wszystkie sale. Dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy. Kolorową maskę weź, baw się z nami jeśli chcesz!"
13 lutego2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w piękną salę balową. Dzięki pomocy nauczycieli salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Zjawiskowy wygląd, wprowadził uczniów w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, własnoręcznie przygotowane maski i kotyliony, bawiły się wyśmienicie przy dźwiękach muzyki! Zabawę urozmaiciły ciekawe konkursy i zabawy prowadzone przez animatora. Dodatkowo członkowie koła wolontariatu zorganizowali kawiarenkę z pysznościami przygotowanymi przez rodziców.
Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie