Ogłoszenie - stypendia socjalne.
Warsztaty profilaktyczne.
- 3
W dniach 25-26 kwietnia 2024roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne poprowadzone przez firmę Nowe Horyzonty z Wrocławia.
W klasach młodszych I-III zrealizowano temat ,, Dobre wychowanie'' mający na celu zapoznanie uczniów się z zrachowaniami powszechnie uznawanymi za dobre wychowanie, poznali zasady prawidłowego zachowania się w miejscach publicznych, kształtowania postawy dobrego wychowania w codziennym życiu. Natomiast w klasach IV-VIII przeprowadzono warsztaty dotyczące ,,Umysł na wysokich obrotach- Siła Empatii i zrozumienia w działaniu''. Dyskutowali na temat kontrolowania swoich emocji i radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Poznali sposoby radzenia sobie ze stresem, siłę pasji, zainteresowań wpływające na dobre samopoczucie. Dowiedzieli się, jak rozpoznać niepokojące sygnały oraz jak rozmawiać z osobą, która potrzebuje pomocy? Na warsztatach uczniowie uświadomili sobie jak ważne jest dbanie o własne zdrowie psychiczne i emocjonalne.
Gminny Konkurs Poprawnej Polszczyzny
- 3
23 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im.C.K.Norwida w Dębinkach odbył się I Gminny Konkurs Poprawnej Polszczyzny "Z polszczyzną za pan brat". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: VI, VII i VIII:
Adrianna Kiszel
Wiktoria Ołdak
Gabriela Świętoń
Alicja Bartoś
Mikołaj Pokraśniewicz
Konkurs miał na celu poszerzenie i pogłębienie świadomości językowej , popularyzację poprawnej polszczyzny a także rozwijanie zainteresowań i wspieranie uzdolnień językowych uczniów.
W zadaniach konkursowych znalazły się zagadnienia z : ortografii, fleksji, składni, frazeologii i wymowy.
Uczennica Szkoły Podstawowej w Adelinie
Gabriela Świętoń z klasy VII zajęła III miejsce.
Gratulujemy!
Wyjazd na spektakl "Projekt Mickiewicz"
- 3
Wyjazd na spektakl "Projekt Mickiewicz"
22 kwietnia 2024 r. uczniowie z klas: IV, V i VI wyjechali do MDK "Hutnik" w Wyszkowie na przedstawienie "Projekt Mickiewicz". Przygotowali je aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, którzy przenieśli widzów do współczesnej szkoły, na nietypowy konkurs utworów Adama Mickiewicza...Za sprawą rezolutnych uczniów Patryka i Tomka można było usłyszeć fragmenty "Pana Tadeusza" , "Powrotu taty" czy "Pani Twardowskiej". Widzowie mogli też ocenić ich występ w skali od 1 do 5 albo...wcielić się w niektóre postacie i zagrać razem z aktorami na scenie a potem ... wyskoczyć ze sceny jako zając albo "kondel" ....
Był to niezapomniany, pełen niespodzianek spektakl.
Tydzień profilaktyki
- 74
W dniach 15-19.04 2024 r. w naszej szkole odbywał się tydzień profilaktyki. Lekcje oraz przerwy w naszej szkole odbywały się w nieco innej formie jak dotychczas. Zaproszeni goście opowiadali nam o swoich pasjach, o tym jak ważne jest prawidłowe odżywianie i higieniczny tryb życia. Odbyły się również warsztaty dotyczące higieny cyfrowej. Uczniowie wraz z wychowawcami mieli za zadanie wykonać zdrowy posiłek w formie sałatek, soków lub kanapek. To zadanie szczególnie przypadło uczniom do gustu. Było pysznie, zdrowo i kolorowo.
Szczególne podziękowania należy skierować do wspaniałego, młodego, pełnego pasji Człowieka Pana Ivana Kohut, finalisty Ninja Warrior Polska, Pani Emilii Stoszewskiej pracownika Sanepidu w Wyszkowie oraz pani Sylwii Sajnog- pani psycholog.
Wycieczka do Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
- 21
9 kwietnia 2024 roku uczniowie klas ósmych odwiedzili Muzeum
Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Wraz z przewodnikiem przeszli
cały ,,szlak bojowy oddziałów żołnierzy AK” poznając tajniki
działania grup bojowych i ich życia codziennego. Uczniowie mieli
okazję poznać rodzaje broni i taktykę wojenną oraz sytuację
Polaków w dobie okupacji niemiecko – radzieckiej.
Kolejnym etapem wycieczki były ćwiczenia ze strzelania z broni
laserowej na strzelnicy muzeum.
WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA DREWNICA
- 15
W czwartek 25.04.2024r. uczniowie klas „0”,II i III wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Drewnica w Ząbkach. Tam spotkaliśmy się z leśnikiem panem Piotrem Stadnikiem, który zaprosił nas do budynku Nadleśnictwa. Odwiedziliśmy salę edukacyjną. Celem naszego spotkania z panem Piotrem było zapoznanie dzieci z rolą jaką pełni leśniczy w środowisku leśnym, pogłębienie wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszych lasach, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczym ze strony człowieka oraz kształtowanie postawy proekologicznej. Pan Piotr wykorzystał do tego prezentację multimedialną. Następnie udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną, gdzie mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę
dotyczącą lasów, drzew i zwierząt. Po drodze Pan Leśniczy wytłumaczył dzieciom na czym polegają prace pielęgnacyjne przy nasadzaniu i dbaniu o młodnik oraz czym jest ochrona przed szkodnikami i zwierzyną leśną, opowiedział jak wiele trudu potrzeba by las był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, jaki wpływ na zdrowie człowieka ma czyste i zanieczyszczone środowisko i co robić, by tego środowiska nie zanieczyszczać. Dzieci poznały zasady zachowania się w środowisku leśnym. Teraz już wiedzą, że w lesie należy zachować ciszę i porządek.Uczniowie bardzo angażowali się w zajęcia, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz sami zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Następnie Pan Piotr zaprosił nas na ognisko, gdzie piekliśmy smakowite kiełbaski, rozmawialiśmy i bawiliśmy się w pięknych okolicznościach przyrody.
Na koniec Pan Piotr opowiedział dzieciom o bezpiecznym wypoczynku w lesie i zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie.
Dziękujemy za spotkanie i mile spędzony czas!!
Dzień Patrona Szkoły.
- 26
19 kwietnia 2024 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły, składający się z konkursu wiedzy o ks. Henryku Nowackim i akademii. W 3 grupach wiekowych uczniowie rywalizowali o miano najlepszych znawców biografii ks. H. Nowackiego. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I grupa : 1 miejsce – kl. III, 2 miejsce -ex aequo kl. II i I
II grupa : 1 miejsce – kl. IV, 2 miejsce – kl. VI, 3 miejsce – kl. V
III grupa : 1 miejsce – ex aequo kl. VIIIa i VII, 2 miejsce – kl. VIIIb
Dla klasy „0” przygotowano oddzielne zadania, z których nasi najmłodsi uczniowie wywiązali się znakomicie.
Część oficjalna z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły była bardzo podniosła i uroczysta. Złożyło się na nią piękne odśpiewanie hymnu szkoły przez nasz utalentowany chór pod wodzą nieocenionej p. A. Wosek, prezentacja multimedialna w wykonaniu s. Margarity Bogumiły Brzozowskiej ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego w Niegowie, która w niezwykle ciepły sposób przedstawiła słuchaczom najciekawsze fakty z życia ks. H. Nowackiego oraz mocne przemówienie p. Dyrektora A. Bogdanowicza. Całość została zakończona rozdaniem dyplomów klasom biorącym udział w konkursie wiedzy i słodkiego co nieco wszystkim uczniom.
Organizatorami konkursu byli: ks. Janusz Grygier, p. M. Perzanowska, p. A. Wosek, p. K. Kopeć i mająca zaszczyt pisać to skromne sprawozdanie D. Staśkiewicz. Słowa podziękowania kierujemy również w stronę p. K Piotrowskiej za udzielenie materiałów dotyczących ks. H. Nowackiego, p. M. Mędrzyckiego zaangażowanego w pracę komisji konkursowej, Radzie Rodziców pod przewodnictwem p. M. Wiśniewskiego za ufundowanie batonów, dodatkowo też p. Markowi za robienie zdjęć podczas uroczystości oraz wszystkim wychowawcom nadzorującym przebieg konkursu w klasach.
W ramach „Tygodnia profilaktyki” w naszej szkole odbyły się zajęcia między innymi na temat „Higieny cyfrowej”.
- 72
W ramach „Tygodnia profilaktyki” w naszej szkole odbyły się zajęcia między innymi na temat „Higieny cyfrowej”. Tematyka została dostosowana do poszczególnych grup wiekowych. Klasy 0-3 rozmawiały o sposobach na nudę. Zajęcia polegały na zaktywizowaniu dzieci do wspólnego szukania sposobów na nudę poza ekranami i takich które wyciszają nasz organizm. Po krótkim wprowadzeniu do tematu, dzieci udały się do swoich sal aby wykonać pracę plastyczną. Klasy 4-6 zostały zapoznane z zasadami higieny cyfrowej, czyli ze sposobami zdrowego, zrównoważonego i bezpiecznego korzystania z urządzeń ekranowych. Po części teoretycznej, która miała na celu również aktywizowanie dzieci, uczniowie wspólnie rozwiązywali Quiz. Klasy 7-8 po omówieniu 10 zasad higieny cyfrowej, miały do wykonania ćwiczenie. Uczniowie pracując w grupach, opracowywali jedną strategie higieny cyfrowej według podanych kryteriów. Zespoły, które skończyły ćwiczenie referowały swój pomysł. Kolejnym etapem tego ćwiczenia, było wdrożenie własnego projektu w życie, przez najbliższe 4-tygodnie.
,,Wyszkowskie Dyktando".
- 1
11 kwietnia 2024 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 etap wojewódzki ,,Wyszkowskiego Dyktanda". Wzięło w nim udział 29 uczestników z klas siódmych i ósmych gminnych szkół podstawowych z powiatu wyszkowskiego oraz węgrowskiego, a także 15 uczestników szkół ponadpodstawowych z powiatu wyszkowskiego i węgrowskiego.
W wyniku tej rywalizacji wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VII naszej szkoły Gabriela Świętoń.
Serdecznie gratulujemy.
Spotkanie uczniów klas ósmych z przedstawicielkami Izby Rzemieślniczej i OHP z Wyszkowa.
- 9
W ramach doradztwa zawodowego 12 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z przedstawicielkami Izby Rzemieślniczej i OHP z Wyszkowa. Prowadzące przekazały informacje na temat przebiegu praktycznej nauki zawodu, form oraz korzyści finansowych w trakcie trwania nauki. Podczas spotkania uczniowie zdobyli wiedzę na temat ścieżek zawodowych i wyboru dalszej edukacji.
W poniedziałek 08.04.2024 r. w naszej szkole odbyło się otwarcie Sali Integracji Sensorycznej.
W poniedziałek 08.04.2024 r. w naszej szkole odbyło się otwarcie Sali Integracji Sensorycznej. Był to wyczekiwany przez nas wszystkich moment. Dyrekcja budując koncepcje naszej szkoły oraz odpowiadając na potrzeby uczniów podjęła decyzje o powstaniu sali terapeutycznej.
Jest to wyjątkowa przestrzeń służąca organizacji zajęć przez nauczycieli i terapeutów z zakresu integracji sensorycznej, rewalidacji, logopedii. Wyposażenie sali zachęca uczniów do podejmowania różnych aktywności w atmosferze poczucia bezpieczeństwa. Sala została zakupiona ze środków własnych szkoły.
Mamy nadzieję, że zajęcia będą przynosiły pozytywne zmiany rozwojowe naszym uczniom.
AUTYZM - WSPIERAM, ROZUMIEM, POMAGAM .
2 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
142 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa i wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. W ramach obchodów tzw. niebieskiego miesiąca, jakim jest kwiecień, uczniowie klasy VII - wolontariusze naszej szkoły wraz z nauczycielami gościli w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Wspólnie z Podopiecznymi, Terapeutami oraz Nauczycielami z Niegowa spędziliśmy wspaniały, niezapomniany czas wypełniony zabawami ruchowymi, plastycznymi i logicznymi. Towarzysząca nam atmosfera przepełniona była akceptacja i wzajemnym szacunkiem.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, do zobaczenia w przyszłym roku.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około jedno na 100 dzieci jest w spektrum autyzmu. Autyzm to specyficzny sposób pracy układu nerwowego, w tym mózgu, to zjawisko o bardzo szerokim zakresie i wielu odcieniach, stanowiące wachlarz zróżnicowanych cech, zachowań i objawów. Uzyskanie trafnej diagnozy może mieć ogromne znaczenie dla osoby w każdym wieku.
Emilia Nowicka, Katarzyna Gotowiec i Katarzyna Kopeć
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY.
„ANIOŁY GAWIŃSKIEGO”
Regulamin konkursu dostępny w linku zamieszczonym poniżej.
III Konkurs Matematyczno-Informatyczny im. Jerzego Różyckiego.
- 2
W dniu 20 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Matematyczno-Informatycznym im. Jerzego Różyckiego. Organizatorem konkursu jest I LO im.C.K. Norwida w Wyszkowie. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Wyszkowa.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 112 uczniów z 20 szkół podstawowych z powiatu wyszkowskiego, wśród nich byli uczniowie naszej szkoły: Igor Laskowski, Maja Sadowska, Gabriela Świętoń, Jakub Laskowski, Mikołaj Pokraśniewicz, Bartosz Koza.
Mikołaj Pokraśniewicz i Jakub Laskowski zdobyli wyróżnienia w konkursie. Gratulujemy naszym uczniom!
Konkurs „Super Liczydełko”.
Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w dwuetapowym Gminnym Konkursie Matematycznym „Super Liczydełko”.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział 39 uczniów naszej szkoły. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie:
- klasa 4: Igor Laskowski, Miłosz Krawczyk;
-klasa 5: Monika Pucek, Tomasz Lewandowski;
-klasa 6: Maja Popławska, Maja Sadowska;
-klasa 7: Gabriela Świętoń, Szymon Średnicki;
-klasa 8a: Pola Kostrzewa, Mikołaj Pokraśniewicz;
-klasa 8b: Bartosz Koza, Sebastian Topolski.
Wyróżnieni uczniowie reprezentowali szkołę w dniu 22 marca w gminnym etapie konkursu. Znamy już wyniki Gminnego Konkursu Matematycznego „Super Liczydełko”:
klasa 4
2 miejsce Igor Laskowski,
klasa 5
2 miejsce Tomasz Lewandowski,
klasa 6
1 miejsce Maja Sadowska,
klasa 7
1 miejsce Gabriela Świętoń,
klasa 8a
1 miejsce Mikołaj Pokraśniewicz.
Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy matematycznej !
Fotograf w szkole w dniu 12 kwietnia 2024 r. (piątek).
Dzień Kolorowej Skarpetki w Przedszkolu "Leśne Skrzaty" w Adelinie.
- 1
Dzień Kolorowej Skarpetki czyli:
Światowy Dzień Zespołu Downa
Pomyliłam dziś skarpetki
I ubrałam nie do pary
Po co? Na co? I dlaczego?
By dać innym więcej wiary
W to, że są tak samo ważni
W to, że są akceptowani
Że kochani są tak samo
I że mogą być wraz z nami
21 marca- WITAJ WIOSNO!
- 3
21 marca- WITAJ WIOSNO!
Kto obudzi pąki kwiatów? WIOSNA
Kto pokaże gniazdo ptakom? WIOSNA
Kto wygoni misia z nory? WIOSNA
Zazieleni pola, bory? WIOSNA...
Dziś takimi słowami w nasze przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały wiosnę!
Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe i słoneczne dni.
Przedszkolaki z Przedszkola ,,Leśne Skrzaty'' w Adelinie w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach.
- 4
Przedszkolaki z Przedszkola ,,Leśne Skrzaty'' w Adelinie wybrały się do Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach.
Dzieci mogły dowiedzieć się ciekawostek o tradycjach wielkanocnych na dawnym dworze oraz miały okazję zagrać na prawdziwym fortepianie. Odbyły się również warsztaty plastyczne, gdzie w urokliwej sali, przy ciepłym kominku dzieci wykonały piękne, wielkanocne stroiki.
Znalazł się tu również czas na chwilę gier i zabaw.
Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie