W dniu 27.11.2024r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach wspólnego programu Ministerstwa Obrony Narodowej i Misterstwa Edukacji Narodowej " Edukacja z wojskiem.Edycja II".
Zajęcia przeprowadzili kpt.Katarzyna Łapińska, chor.Jacek Piórkowski, szer.Łukasz Sokołowski z 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie.
3-lekcyjne szkolenie połączyło teorię i praktykę. Zawierało treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.
" Edukacja z wojskiem. Edycja II".
- 52
20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
- 26
„Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.”
Aby uczcić ten dzień, w naszej szkole odbyły się zajęcia w formie warsztatowej, podczas których uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy edukacyjne, porozmawiać oraz stworzyć piękne plakaty mówiące o prawach dzieci. Zajęcia odbywały się w bardzo milej atmosferze, a uczniowie wykazali się olbrzymią dawką kreatywności.
Dzień tolerancji -16 listopada
- 5
Dzień tolerancji -16 listopada
Międzynarodowy Dzień Tolerancji w naszej Szkole odbywał się w tygodniu poprzedzającym to ważne wydarzenie. Uczniowie poszczególnych oddziałów i klas uczestniczyli w warsztatach na temat „Co to znaczy być tolerancyjnym?”, była to doskonała forma do zrozumienia różnorodności. Wysłuchaliśmy bajki terapeutycznej pt. „MALI PRZYJACIELE” autora B.B. Jadach i rozmawialiśmy na temat szacunku i akceptacji, a wspólne wykonywanie plakatów jeszcze bardziej zintegrowało naszych uczniów.
Warsztaty z cyberbezpieczeństwa.
W dniach 19-20.11.2024 r. nasi uczniowie z klasy VII i VIII uczesztniczyli w warsztatach z cyberbezpieczeństwa.
16 listopada b.r. w Rząśniku odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt.
- 9
Po zajęciu I miejsca w Gminie Zabrodzie, nasze zawodniczki nie chciały być również gorsze w rozgrywkach powiatowych. Pierwszy mecz nie zapowiadał sukcesu naszej Szkoły, ponieważ przegraliśmy z SP 5 z Wyszkowa 0:2. Kolejne mecze to już same wygrane, z SP Porządzie 1:0, SP Jackowo 1:0 i 2:1 z SP 4 z Wyszkowa po zaciętym meczu, gdzie nasze dziewczyny w ostatniej minucie strzeliły zwycięską bramkę mistrzyniom Gminy Wyszków, które były uznawane za faworytki rozgrywek i zdobyły ,,Mistrzostwo Świata Powiatu Wyszkowskiego”, jak powiedział Pan Andrzej Rębowski. II miejsce zajęła SP 4 z Wyszkowa, III miejsce SP 5 również z Wyszkowa. Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Kryszczuk, która strzeliła dwie bramki, w tym decydującą w ostatniej minucie zwycięskiego meczu z SP4. Gratulacje za walkę i serce zostawione na boisku dla całego zespołu. Szkołę reprezentowały:
Martyna Konarska
Weronika Kryszczuk
Wiktoria Mikołajczak
Aleksandra Reniewicz
Aniela Adamczuk
Gabriela Hoffmann
Alicja Szaltis
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 15 listopada 2024.
- 1
Klasy IV-VIII 15 listopada zmagały się z tabliczką mnożenia. Komisja egzaminacyjna przeprowadziła egzamin ustny w każdej klasie, jak się okazało, nie było to łatwe zadanie dla naszych uczniów 😊. Uczniowie, którzy zdali egzamin ustny zakwalifikowali się do II etapu konkursu i w czasie 30 minut rozwiązywali łamigłówki związane nie tylko z tabliczką mnożenia ale ogólnie z działaniami matematycznymi😊. Uczniowie klasy 8 zdobyli najwięcej punktów za rozwiązane zadania i zajęli I miejsce w tegorocznym konkursie, klasa 7 zajęła II miejsce a klasa 6 III miejsce. Gratulujemy !
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
„Naród , który nie szanuje swej przeszłości,
Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości."
(Józef Piłsudski)
17W tym roku przypada 106 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole 8 listopada 2024 r. odbyła się uroczysta akademia. Przybyła na nią cała społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Adelinie: uczniowie, przedszkolaki , nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
W czasie akademii można było usłyszeć patriotyczne wiersze i pieśni w wykonaniu uczniów klas V i VI oraz chóru szkolnego. Przypomniano trudną i bolesną historię Polski- rozbiory, powstania, zsyłki czy wojny oraz nazwiska wielu patriotów- Ojców Niepodległej:Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Edwarda Rydza- Śmigłego i Józefa Piłsudskiego.
Tego dnia również odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego", bowiem po raz kolejny nasza społeczność włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu" , świętując rocznicę odzyskania niepodległości.
W dniach 28-30 października 61 uczniów naszej szkoły wyruszyło wraz z nauczycielami na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.
- 154
Swoja przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Kościuszkowskiego tam pracownicy muzeum udzielili nam lekcji historii przybliżając nam sylwetkę tego niezwykłego Polaka. Potem weszliśmy na Kopiec Kościuszki, by podziwiać panoramę Krakowa. Kolejnym etapem wycieczki była „Gra miejska” na Rynku Głównym w Krakowie gdzie poznawaliśmy zabytki tego miasta.
Następnego dnia cała grupa udała się z przewodnikami na zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu. To jedno z najważniejszych miejsc historycznych i kulturalnych w Polsce. W komnatach eksponowane są słynne arrasy króla Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe malowidła. Ponadto odwiedziliśmy grobowce w krypcie Królów Polski i wielkich Polaków zobaczyliśmy również Dzwon Zygmunta. Szczególnym wydarzeniem dla uczniów było zejście do podziemia zamku i podziwianie Smoczej Jamy. Na zakończenie naszej wizyty w stolicy Małopolski uczniowie mogli samodzielnie podziwiać Rynek Główny w Krakowie oraz Sukiennice.
Ostatniego dnia pojechaliśmy do Kopalni Soli „Wieliczka”. Zwiedzanie rozpoczyna się od wejścia do Szybu Daniłowicza. Pokonaliśmy 800 schodów i zeszli na głębokość 135m pod ziemią, by później przejść prawie czterokilometrową trasę zwiedzania. Przechodząc wąskimi korytarzami zabytkowej kopalni, słuchaliśmy opowieści naszego przewodnika, który najpierw opowiedział nam legendę związaną z powstaniem tego miejsca, a później przeszedł do historii kopalni. Następnie dowiedzieliśmy się o metodach wydobywania soli, poznaliśmy tajniki pracy górników, którzy na przestrzeni lat wykonywali naprawdę niebezpieczny zawód. Po wyczerpującej wędrówce zjedliśmy pyszny obiad w podziemnej sali.
Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią Polski oraz wybranymi zabytkami Krakowa i Wieliczki.
Kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego,
a także integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich.Wycieczka odbyła się dzięki dofinansowaniu z programu „Podróże z klasą”
PLAN ZAJĘĆ
Zakończenie projektu zwiększającego bezpieczeństwo w Przedszkolu „Leśne Skrzaty”.
Z przyjemnością informujemy o zakończeniu projektu mającego na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w naszym Przedszkolu „Leśne Skrzaty” oraz w sąsiadującym Żłobku „Adelinek”. Realizatorem tego ważnego przedsięwzięcia była Spółdzielnia Socjalna Integracja, która, dzięki grantowi z programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” organizowanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., zainstalowała na terenie przedszkola system monitoringu oraz zasilanie awaryjne.
Nowo zainstalowany monitoring obejmuje kluczowe obszary budynku i terenu przedszkola, co pozwala na bieżące monitorowanie sytuacji i zapewnia większą ochronę naszym podopiecznym. Dodatkowo, system zasilania awaryjnego, oparty na agregacie prądotwórczym, zabezpiecza budynek na wypadek przerw w dostawie energii, gwarantując stabilne i komfortowe warunki dla dzieci oraz pracowników w każdej sytuacji.
Dziękujemy Spółdzielni Socjalnej Integracja za realizację tego projektu oraz Polskim Sieciom Elektroenergetycznym za wsparcie programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, który umożliwia rozwój lokalnych placówek oświatowych oraz poprawę jakości ich infrastruktury.
Więcej informacji o programie „Wzmocnij Swoje Otoczenie” znajduje się na stronie: www.wzmocnijotoczenie.pl.
Cyrk SZOK
- 24
„Podróże z klasą” - Gniezno, Biskupin
- 121
Uczniowie klas I-III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Gniezna i Biskupina. Ten wyjazd pozwolił cofnąć się w czasie o setki, a nawet tysiące lat. Pierwszego dnia wycieczki tuż po posiłku udaliśmy się do Gniezna –– pierwszej stolicy naszego kraju i miasta świętego Wojciecha. Zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Katedrę Gnieźnieńską ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. Uczniowie wcielili się w poszukiwaczy skarbów. Każdy z uczestników otrzymał mapę z najważniejszymi skarbami i zadaniem ich było odszukać je w Skarbcu Katedry Gnieźnieńskiej. Następnie pojechaliśmy do Biskupina, aby zakwaterować się w Zajeździe Biskupin. Wszyscy byli bardzo podekscytowani noclegiem poza domem z grupą kolegów. Noc minęła bardzo dobrze i już o 6:00 niektórzy uczestnicy wycieczki byli gotowi na zwiedzanie kolejnych atrakcji. Po śniadaniu odwiedziliśmy Osadę Prasłowiańską– uważaną przez wielu za najlepszy w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Uczniowie mogli poznać historię osady w Biskupinie. Zobaczyć „od kuchni” życie mieszkańców grodu, którzy trudnili się głównie uprawą roli, hodowlą zwierząt i rzemiosłem – tkactwem, garncarstwem, odlewami z brązu i żelaza. Dzięki wspaniałym inscenizacjom uczniowie mogli dosłownie dotknąć i zobaczyć jak wyglądały techniki pracy oraz rzeczy wytwarzane przez mieszkańców grodu. Obejrzeli obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską. Podczas zwiedzania osiedla obronnego ludności łużyckiej w zrekonstruowanych chatach czekali rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m.in. broń, szaty i narzędzia. Kolejną atrakcją dla uczniów były warsztaty wyrobu paciorków oraz wyrobów glinianych. Po obiedzie wyruszyliśmy do domu. Humory dopisywały wszystkim.
Tak zakończyła się podróż do przeszłości związanej z historią początków państwa polskiego dofinansowana w ramach programu pod nazwą „Podróże z klasą”.
Katarzyna Piotrowska
Spektakl "Serce z Internetu"
4 października 2024r.uczniowie klas V-VIII wyjechali do kina "Kultura" w Wołominie na spektakl "Serce z Internetu", przygotowany przez aktorów Poznańskiego Teatru Aktora.
Sztuka pokazywała młodemu widzowi, jak łatwo jest pogrążyć się w wirtualnej rzeczywistości i zostać pozbawionym realnej oceny poznanych ludzi, narażając się przy tym na niebezpieczeństwo. Bohaterka spektaklu- Julka wpadła właśnie w taką pułapkę... Czy udało jej się wygrać? Kto jej pomógł? Jak skończyła się ta historia? Tego można było się dowiedzieć, oglądając spektakl.
Uczniowie klasy III poznają zawód księgowej.
- 14
W październiku obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania – święto, które przypomina, jak ważne jest mądre i świadome zarządzanie naszymi finansami. Ustanowiono je z inicjatywy europejskich banków podczas I Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych, która odbyła się w 1924 roku w Mediolanie. Racjonalne zarządzanie pieniędzmi w dorosłym życiu, to ważna umiejętność i dlatego, jak w przypadku każdej ważnej rzeczy, z którą dzieci spotkają się jako ludzie dorośli, trzeba się do tego przygotować. Dziecko powinno umieć obchodzić się z pieniędzmi, podejmować rozsądne decyzje finansowe, oszczędzać. W związku z tym, do naszej klasy zaprosiliśmy P. Barbarę Sadowską – Skarbnik Urzędu Gminy w Zabrodziu, która przeprowadziła ciekawe zajęcia, podczas których zaznajomiła uczniów ze specyfiką pracy księgowej. Uczniowie zobaczyli jak wyglądają faktury, pieczątki - atrybuty księgowego. Podczas przygotowanego zadania, uczniowie przez chwilę wcielili się w rolę księgowych. Jednomyślnie stwierdzili, że nie jest to łatwy zawód, że praca w księgowości wiąże się z dużą odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Wymaga ciągłego kształcenia się, czytania fachowej literatury i udziału w wielu kursach. Na zakończenie zajęć uczniowie klasy III wręczyli Pani Skarbnik własnoręcznie wykonaną laurki i słodki upominek. W zamian za dobra pracę „przyszli księgowi” otrzymali cukierki.
Serdecznie dziękujemy pani Basi, że w taki ciekawy i twórczy sposób pokazała dzieciom, z czym związana jest jej praca. Życzymy wytrwałości i wszelkiej pomyślności w dążeniu do spełniania zawodowych marzeń i celów.
Katarzyna Piotrowska
Katarzyna Kopeć
"Nasz Mikołajek"
- 2
Wyjazd na spektakl "Nasz Mikołajek"
26 września 2024r.uczniowie klas V i VI wyjechali do WOK "Hutnik" na spektakl "Nasz Mikołajek",
przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
W oczekiwaniu na przedstawienie teatralne uczniowie mogli obejrzeć w Galerii WOK wystawę prac absolwentek LO im.C.K.Norwida w Wyszkowie. Potem udali się na salę widowiskową, by oglądać spektakl,, Nasz Mikołajek".
Sztuka, będąca adaptacją książki Jeana- Jacquesa Sempe i Rene Goscinnego, przybliżyła uczniom tytułowego bohatera- Mikołajka, jego kolegów oraz problemy. W zabawny sposób aktorzy ukazali szkolne sprawy: zdobywanie wiedzy, przyjaźń, konflikty rówieśnicze, zabawę, dojrzewanie... Wspaniałym uzupełnieniem fabuły były francuskie piosenki czy przebój Michaela Jacksona "Thriller" połączone z układami tanecznymi.
Spektakl teatralny na pewno zachęci do przeczytania lektury.
Wizyta strażaków z OSP Zabrodzie.
- 25
1 października naszą szkołę odwiedzili strażacy z OSP Zabrodzie. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) Strażacy zaprezentowali również podstawowe zasady postępowania w przypadku krwotoku, zranienia, zwichnięcia, złamania kończyny, oparzenia. Po prezentacji uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.Dziękujemy Strażakom za znalezienie czasu dla naszej szkoły i przekazanie uczniom tak cennych i pożytecznych informacji.
Dzień chłopaka.
- 39
"Jesienne jeże"- świetlicowe zajęcia plastyczne.
- 6
Pierwszy Dzień Jesieni
- 23
W Pierwszy Dzień Jesieni w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas IV-VIII w tajnych wyborach wytypowali swoich kandydatów, którzy będą ich reprezentować w roku szkolnym 2024/2025r.
Skład Samorządu przedstawia się następująco:
Przewodniczący: Gabriela Świętoń, klasa VIII
Zastępca: Wiktoria Ołdak, klasa VII
Skarbnik: Martyna Konarska, klasa VI
30.09.2024r. nowo wybrany Samorząd Uczniowski wraz z członkami Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali „Jesienną Kawiarenkę”. W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mogli kupić przepyszne wypieki przygotowane przez Samorząd Uczniowski i Wolontariat. Fundusze zebrane z tego tytułu zasiliły konto Rady Rodziców.
Przy okazji 30.09.2024r. obchodzony był w naszej szkole Dzień Chłopca, więc wszystkiego najweselszego nasi DRODZY CHŁOPCY!
XVII BIEG NORWIDOWSKI
- 6
22 września Wolontariusze z naszej Szkoły brali udział w organizacji cyklicznej imprezy, która odbywała się na terenie naszej gminy w Dębinkach. Był to Bieg Norwidowski. Nasi uczniowie dbali o to, by każdy uczestnik biegu otrzymał wodę oraz słodką przekąskę. Wolontariusze informowali również sędziego o kolejności i czasie zawodników oraz wręczali medale. Byli odpowiedzialni za utrzymanie swojego stanowiska pracy w porządku i wspaniale wywiązali się ze swoich zadań. Serdeczne podziękowania składamy również rodzicom, którzy dowieźli swoje pociechy na miejsce zbiórki. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!! I raz jeszcze dziękujemy. Ps. Podziękowania za zaangażowanie przekazujemy również od prezesa „Bractwa Zabrodzkiego”
Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie